Allah'ın Misafirlerine Hizmet Bizim İçin Şereftir ..!

28 Mayıs 4 Günlük Kudüs Turumuz

   • Uçuş Tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe
   • Dönüş tarihi : 21 Mayıs 2023 Pazar
   • 3 Gece / 4 Gün
   • Kudüs'te Bir Cuma namazı kılıyoruz.
   • Ücret Kişi Başı: 750 USD
   • THY ile gidiş - dönüş


[506] Kudüs Programı
Kudüs Hotel2 Kişilik Oda Kişi Başı $
3-4* OTELLER (KAHVALTI+AKŞAM YEMEĞİ)750 $
ISTANBUL -TELAVİVTELAVİV - İSTANBUL
18 Mayıs 2023 Perşembe21 Mayıs 2023 Pazar

 

TEK LİŞİLİK ODA FARKI           BROŞÜR FİYATI + 150 $
0-02 YAŞ BEBEK  150 $   
02-06 YAŞ ÇOCUK  450 $   
07-12 YAŞ ÇOCUK  Yetişkin Ücreti ALINIR. $      

 

1.Gün  PERŞEMBE

Tel Aviv -Yafa- KUDÜS(CEBEL-İ ZEYTUN –SELMAN-I FARİSİ -RÂBİA el-ADEVİYYE)

Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu bankosunda "Ensar Turizm  yetkilileri ile  belirtilen Saat’te buluşma,Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Tel Aviv’e uçuş 2 saat yolculuğun ardından  Tel Aviv’e varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa ’ya hareket.  Dünya'nın en eski yerleşim merkezlerinden bir liman şehri olup  Yunus ve  Süleyman Peygamberlerin  hikâyeleri ile meşhur Yafa Şehir gezisi; 1812 tarihinde yapılmış Yafanın ortasında yükselen Mahmut paşa camii ve Mahmudiye külliyesi, Hasan Paşa Camisi, Sultan ve Bahriye Mescidi, 1900 tarihli Cennet mekan Sultan 2. Abdülhamid’in saltanatının 25. yılında yapılmış saat kulesi ve Çeşmesi. Eski Yafanın kalbine vurulmuş bir mühür olarak sahibini bekliyor. Yafa ‘da 1798'de Fransızlarla yapılan savaştan kalma Osmanlı topunu ziyaretinin ardından Kudüs’e hareket
Zeytin Dağı’ndan Kudüs-ü Şerif’i temaşa ve bilgilendirme. Ardından Hendek Savaşı’nın stratejisi büyük sahabe Selman-ı Farisi-i Hazretlerinin kabrini ziyaretten sonra, Tabiinin büyüklerinden büyük âlim Hasan Basri Hazretlerinin dahi evlilik teklifini ”Bir yürekte iki sevgi olur mu? Ben Rabbimin aşkıyla yanarken seni nereye koyayım” diyerek reddeden büyük Allah dostu, annemiz, hanım evliyaların piri, adına kitapların yazılıp, filmlerin yapıldığı, halkımızın kız evlatlarına ismini verdiği Rabia ’tul Adeviyye Hazretlerinin makamını ziyaretin ardından otelimize yerleşme Akşam yemeği ve otelde konaklama.

2.Gün CUMA

 KUDÜS (Mescit-i Aksa - Kubbe tüs Sahra –Mervan-i Mescidi- Burak Mescidi'- Burak duvarı(ağlama duvarı)-kıyamet kilisesi-Hz Ömer mescidi Hz Davut  as ziyaret )
Tam Gün Kudüs-ü Şerif programımızı Mescit-i Aksa’ da sabah namazı ile başlatıyoruz. Sabah saat 06.30-07.30 arası otelde kahvaltıdan sonra saat 08.00’de Eski Kudüs içerisinde yer alan tarihi ve kültürel mekânların ziyaretinin ardından Çile yolundan geçerek tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Camii’ni kapsamlı bir ziyarette bulunuyoruz. Programımızın en önemli bölümü olan Mescit-i Aksal’daki Cuma namazımızı eda ettikten sonra Mescit-i Aksa içerisinde bilgilendirme sohbetimiz başlıyor. Akabinde Kubbet’t-üs-Sahra ve Miraç’ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Miraç Gecesi kendisini Mekke’den Kudüs’ e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Burak (Ağlama) Duvarı’na giderek mekânın içeriği hakkında bilgilendirmeden sonra Sion Tepesi'nde yer alan Hz. Davud (A.S.) Türbesi, Hz. İsa (A.S.)’nın son akşam yemeğini yediği mahal ve Hz. Meryem’in son gününün geçtiği yerİ ziyaret.
 Arda kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında serbest gezinti yapıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve Mescit-i Aksa’daki yatsı namazından sonra otelde geceleme. 

3.Gün  CUMARTESİ
(EL HALİL - Beytüllahim –yunus as-Lut gölü-nebi musa-Eriha)
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra  Peygamberler Şehri EL HALİL’e hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilür’rahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (cümlesine selam olsun) Peygamberlerin huzuruna kabul ve makamlarını ziyaretten sonra kıymetli peygamber zevceleri Hz. Sara ve Hz. Refika annelerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesinin akabinde Kudüs-ü Şerif’e dönüş yolumuz üzerinde Rabb’imizin apaçık mucizelerinden biri olarak babasız dünyaya gelen, daha henüz kundakta iken konuşan, mucizeleri anlatmakla bitmeyecek Ruhullah Hz. İsa (a.s) efendimizin doğduğu BEYT’ül LAHM şehrini ziyaret ederek dünyaya geldiği mekanı, Doğuş Kilisesi ve önemli merkezleri ziyaretin ardından Hz.Ömer Camii’nin görülmesinden sonra Halhul şehrine hareket ediyoruz orada Hz. Yunus peygamberin makamını ziyaret ettikten sonra Kudüs’e hareket. Akşam yemeği ve otelde konaklama
 

4.PAZAR
(hz MUSA-ERİHA-LUT GÖLÜ)
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra 
Eşyalarımızı indirip otobüslere yerleştirme Akabinde  
Eriha yolu üzerinde Hz. Musa (A.S.) Kabri ve Külliyesi'ni ziyaret sonrası deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Kavmi'nin helak olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölünü (Ölü Deniz) geziyoruz. Ardından Filistin yönetiminde olan dünyanın en eski şehri Eriha’yı ziyaret sonrası 
Tel Aviv Havalimanı'na varış. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a uçuş. İstanbul’a hoş geldiniz.

Gerekli Belgeler:
Geçerlilik tarihi tur tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
Tur öncesi 72 saat içinde yaptırılmış pcr negatif belgesi alınması gerekir.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler    

İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri
Belirtilen Sınıf Otelde 3 Gece Açık büfe Kahvaltı-Akşam Yemeği Esaslı Konaklama
Telaviv Havalimanı / Otel / Telaviv Havalimanı Transferleri - Ziyaretler ( Kudüs, Mescidi Aksa, Beyt Laham, El Halil Cami, Eriha ve Lut gölü, Yafa )
Seyahat Sigortası
Rehberlik Hizmetleri


Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

150 TL yurt dışı çıkış harcı,
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
Program dışı talep edilecek turlar,
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
Programda dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
 Pcr test ücretleri

 

UYARI / BİLGİ / DETAYLAR
Katılımcılarımızın pasaportlarının resimli ön yüzlerini, Anne adı / Baba adı ve Dede adı (babasının babası) mail ile info@ensartur.com mail adresine göndermeleri gereklidir.
 
Rehberimiz Acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri değiştirme / iptal etme hakkına sahiptir.
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
T.C vatandaşları için vize uygulaması. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.
Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Rahat tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı ortalama toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir. Yerel para birimi İsrail Şekeli’dir. (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir) İsrail genel olarak pahalı bir ülkedir.

Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Uluslararası Dolaşıma (Roaming) açtırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için gecerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.) İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.
* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555
* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

ÖDEMELER -İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER
Aşağıdaki hesap numaralarına ücretin yatırılması durumunda kayıt kesinleşir.
KUDÜS TURLARINDA GRUPLA BERABER DÖNÜŞ YAPMAYAN (İSRAİLE KAÇAK KALAN KİŞİLER) 15.000 DOLAR ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜRLER.
Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az % 50’si, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde ENSAR TUR yapılan rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda gezi bedelinin % 50’si cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir. Ayrıca tur satışından önce kaparo olarak kesin rezervasyon sırasında alınan bedel tura katılım güvence tutarı olarak alındığından müşterinin ücretin geri kalan miktarını ödememesi durumunda iadesi söz konusu değildir.
ENSARTUR, tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşmamalarına bağlı olarak ve gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
Tüketici, gezinin başlamasından 20 günden daha az bir zaman kala iptal etmesi durumunda gezi bedelinin % 50’ sini, 1510 günden daha az bir zaman kalması durumunda ise gezi bedelinin tamamını ENSAR TUR’ a ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Uçak-tren ve gemi ulaşımlarında ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır.
Her ne sebeple olursa olsun, gezi ücretinin tamamını belirtilen süre içerisinde yatırmamış olan tüketiciler, rezervasyonlarını iptal ettikleri takdirde dahi yukarıda belirtilen limitlere bağlı olarak aynı oranda ücretin kendilerinden tahsil edileceğini şimdiden kabul etmiş sayılırlar.
Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Uçak parkurunun birinci uçuşunu kullanmayan yolcunun tüm parkur uçuşları havayolu tarafından iptal edilir.
Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Ensar tur tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
 
BİLETLER:
Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.
Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir.  El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Çok Önemli Notlar;
Tur programında ki oteller 3 ve 4* otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur.. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir. 


PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: 
Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.
 


KUDÜS YOLCULARI İÇİN COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ÜLKEYE GİRİŞ KURALLARI PCR TESTİ  1 yaş üzeri bütün ziyaretçilerin PCR testi yaptırması zorunludur.  Ziyaretçilerin uçuş saatinden 72 saat önce Türkiye’de PCR testi yaptırması ve negatif sonuçlu testin İngilizce olarak ibraz edilmesi zorunludur.  Ziyaretçi Tel Aviv Havalimanına indiğinde ilgili devlet makamlarınca yeniden PCR testi yapılacaktır. Yapılan testin ardından ziyaretçi otele gidecek ve test sonucu çıkıncaya kadar otel odasından çıkmayacaktır. PCR test sonucu ziyaretçinin kendi cep telefonu ve mail adresine gönderilecektir.  Tel Aviv Havalimanında yapılacak test ücretli olup, test ücreti ziyaretçi tarafından karşılanacaktır.  Test ücretinin ödenmesinde sıra beklenmemesi ve yığılmaların olmaması için ilgili devlet makamları ücretin önceden ödenmesini talep etmektedir. Green Pass Kart ve PCR Ön Ödeme Formu Linki https://corona.health.gov.il/en/flights/?utm_source=go.gov.il&utm_medium=referral 1 DOZ AŞI OLUP HASTALIK GEÇİRMEYEN KUDÜS PROGRAMINA KATILIM SAĞLAYAMAZ 1 DOZ AŞI OLUP HASTALIK GEÇİREN  Hastalıktan sonra ilk 6 ay içinde olanlar iyileştikten sonra ülkeye giriş yapabilir.  Hastalıktan 6 ay (180 gün) geçmiş ise 2. doz aşıyı yaptırması gerekmektedir.  Uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptıracak.  Tel Aviv Havalimanında PCR testi yaptıracak.  Form doldurulacak ve QR kod (Hes kodu gibi) alınacak. 2 DOZ AŞI OLANLAR  2. Doz aşıdan sonra ilk 6 ay içinde olanlar ülkeye giriş yapabilir.  2. Doz aşıdan sonra 6 ay (180 gün) geçmiş ise 3. Doz aşıyı yaptırması gerekmektedir.  Uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptıracak.  Tel Aviv Havalimanında PCR testi yaptıracak.  Form doldurulacak ve QR kod (Hes kodu gibi) alınacak. 3 DOZ AŞI OLANLAR  3. Doz aşıdan sonra ilk 6 ay içinde olanlar ülkeye giriş yapabilir.  3. Doz aşıdan sonra 6 ay (180 gün) geçmiş ise 4. Doz aşıyı yaptırması gerekmektedir.  Uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptıracak.  Tel Aviv Havalimanında PCR testi yaptıracak.  Form doldurulacak ve QR kod (Hes kodu gibi) alınacak. KARANTİNA  Yolcunun PCR testinin pozitif çıkması durumunda yolcu karantinaya alınacak diğer yolcular seyahatlerine devam edebilecek.

_________________________

Gerekli Belgeler:
Geçerlilik tarihi tur tarihinden itibaren en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
Tur öncesi 72 saat içinde yaptırılmış pcr negatif belgesi alınması gerekir.

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler    

İstanbul / Telaviv / İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti ve Alan Vergileri
Belirtilen Sınıf Otelde 3 Gece Açık büfe Kahvaltı-Akşam Yemeği Esaslı Konaklama
Telaviv Havalimanı / Otel / Telaviv Havalimanı Transferleri - Ziyaretler ( Kudüs, Mescidi Aksa, Beyt Laham, El Halil Cami, Eriha ve Lut gölü, Yafa )
Seyahat Sigortası
Rehberlik Hizmetleri


Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

150 TL yurt dışı çıkış harcı,
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
Program dışı talep edilecek turlar,
Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
Programda dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
 Pcr test ücretleri

 

UYARI / BİLGİ / DETAYLAR
Katılımcılarımızın pasaportlarının resimli ön yüzlerini, Anne adı / Baba adı ve Dede adı (babasının babası) mail ile info@ensartur.com mail adresine göndermeleri gereklidir.
 
Rehberimiz Acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri değiştirme / iptal etme hakkına sahiptir.
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
T.C vatandaşları için vize uygulaması. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz.
Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz.
Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Rahat tabanlı ayakkabı tercih ediniz.
Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10' luk). Kişibaşı ortalama toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir. Yerel para birimi İsrail Şekeli’dir. (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir) İsrail genel olarak pahalı bir ülkedir.

Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz. Açtırmak için Gsm şirketinize Uluslararası Dolaşıma (Roaming) açtırmak istediğinizi belirtiniz. (Tüm operatörler için gecerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.) İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.
* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no : 0097225910555
* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

ÖDEMELER -İPTAL – VAZGEÇME – DEĞİŞİKLİKLER
Aşağıdaki hesap numaralarına ücretin yatırılması durumunda kayıt kesinleşir.
KUDÜS TURLARINDA GRUPLA BERABER DÖNÜŞ YAPMAYAN (İSRAİLE KAÇAK KALAN KİŞİLER) 15.000 DOLAR ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜDÜRLER.
Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az % 50’si, bakiyesinin ise gezinin başlamasından en geç 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde ENSAR TUR yapılan rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda gezi bedelinin % 50’si cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir. Ayrıca tur satışından önce kaparo olarak kesin rezervasyon sırasında alınan bedel tura katılım güvence tutarı olarak alındığından müşterinin ücretin geri kalan miktarını ödememesi durumunda iadesi söz konusu değildir.
ENSARTUR, tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşmamalarına bağlı olarak ve gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
Tüketici, gezinin başlamasından 20 günden daha az bir zaman kala iptal etmesi durumunda gezi bedelinin % 50’ sini, 1510 günden daha az bir zaman kalması durumunda ise gezi bedelinin tamamını ENSAR TUR’ a ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Uçak-tren ve gemi ulaşımlarında ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır.
Her ne sebeple olursa olsun, gezi ücretinin tamamını belirtilen süre içerisinde yatırmamış olan tüketiciler, rezervasyonlarını iptal ettikleri takdirde dahi yukarıda belirtilen limitlere bağlı olarak aynı oranda ücretin kendilerinden tahsil edileceğini şimdiden kabul etmiş sayılırlar.
Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Uçak parkurunun birinci uçuşunu kullanmayan yolcunun tüm parkur uçuşları havayolu tarafından iptal edilir.
Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Ensar tur tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir geri ödeme yapılmaz.
 
BİLETLER:
Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.
Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir.  El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Çok Önemli Notlar;
Tur programında ki oteller 3 ve 4* otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur.. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir. 


PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: 
Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.
 


KUDÜS YOLCULARI İÇİN COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ÜLKEYE GİRİŞ KURALLARI PCR TESTİ  1 yaş üzeri bütün ziyaretçilerin PCR testi yaptırması zorunludur.  Ziyaretçilerin uçuş saatinden 72 saat önce Türkiye’de PCR testi yaptırması ve negatif sonuçlu testin İngilizce olarak ibraz edilmesi zorunludur.  Ziyaretçi Tel Aviv Havalimanına indiğinde ilgili devlet makamlarınca yeniden PCR testi yapılacaktır. Yapılan testin ardından ziyaretçi otele gidecek ve test sonucu çıkıncaya kadar otel odasından çıkmayacaktır. PCR test sonucu ziyaretçinin kendi cep telefonu ve mail adresine gönderilecektir.  Tel Aviv Havalimanında yapılacak test ücretli olup, test ücreti ziyaretçi tarafından karşılanacaktır.  Test ücretinin ödenmesinde sıra beklenmemesi ve yığılmaların olmaması için ilgili devlet makamları ücretin önceden ödenmesini talep etmektedir. Green Pass Kart ve PCR Ön Ödeme Formu Linki https://corona.health.gov.il/en/flights/?utm_source=go.gov.il&utm_medium=referral 1 DOZ AŞI OLUP HASTALIK GEÇİRMEYEN KUDÜS PROGRAMINA KATILIM SAĞLAYAMAZ 1 DOZ AŞI OLUP HASTALIK GEÇİREN  Hastalıktan sonra ilk 6 ay içinde olanlar iyileştikten sonra ülkeye giriş yapabilir.  Hastalıktan 6 ay (180 gün) geçmiş ise 2. doz aşıyı yaptırması gerekmektedir.  Uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptıracak.  Tel Aviv Havalimanında PCR testi yaptıracak.  Form doldurulacak ve QR kod (Hes kodu gibi) alınacak. 2 DOZ AŞI OLANLAR  2. Doz aşıdan sonra ilk 6 ay içinde olanlar ülkeye giriş yapabilir.  2. Doz aşıdan sonra 6 ay (180 gün) geçmiş ise 3. Doz aşıyı yaptırması gerekmektedir.  Uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptıracak.  Tel Aviv Havalimanında PCR testi yaptıracak.  Form doldurulacak ve QR kod (Hes kodu gibi) alınacak. 3 DOZ AŞI OLANLAR  3. Doz aşıdan sonra ilk 6 ay içinde olanlar ülkeye giriş yapabilir.  3. Doz aşıdan sonra 6 ay (180 gün) geçmiş ise 4. Doz aşıyı yaptırması gerekmektedir.  Uçuştan 72 saat önce PCR testi yaptıracak.  Tel Aviv Havalimanında PCR testi yaptıracak.  Form doldurulacak ve QR kod (Hes kodu gibi) alınacak. KARANTİNA  Yolcunun PCR testinin pozitif çıkması durumunda yolcu karantinaya alınacak diğer yolcular seyahatlerine devam edebilecek.